KategorieKamery LIVE

Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej mieści się w Zakopanem, przy ul. Krzeptówki. Opiekę nad tym miejscem kultu sprawują Pallotyni.

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, to bardzo ważne miejsce dla Polaków – podkreślił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik. Rzecznik KEP przypomniał o zobowiązaniu jakie wierni po zamachu na św. Jana Pawła II podjęli przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Nowe sanktuarium narodowe jest radością wszystkich Polaków w kraju i za granicą. To właśnie na Krzeptówkach w Zakopanem Polacy podjęli zobowiązanie – jeżeli Bóg uratuje papieża Jana Pawła II po zamachu, to na tym miejscu wybudują kościół dziękczynienia. Kościół wybudowali, pielgrzymował do niego św. Jan Paweł II, pielgrzymują polscy biskupi i wszyscy cieszymy się z tego, że na Krzeptówkach to nasze narodowe sanktuarium jest w pewnym sensie naszą „polską Fatimą” oraz dziękczynieniem za ocalenie życia i zdrowia papieża-Polaka. Księża biskupi zachęcają, by pielgrzymować do sanktuarium narodowego na Krzeptówkach, aby wypraszać łaski dla Ojczyzny, Kościoła i naszych rodzin.

21 października 1987 r. Jan Paweł II dokonał w Rzymie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej z Krzeptówek. W 1997 r. podczas swojej pielgrzymki do Ojczyzny konsekrował kościół. 6 czerwca ub.r., w 20 lat po tym wydarzeniu i w 100-lecie objawień fatimskich, w Sanktuarium na Krzeptówkach miała miejsce historyczna uroczystość z udziałem Konferencji Episkopatu Polski, podczas której został ponowiony Akt poświęcenia Ojczyzny i Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

za: Radio Maryja, RIRM